Astrofizyka w tubce

Ostrzegam Cię w tym momencie, że Astrofizyka w tubce jest mimo wszytko długim kursem i powinien zająć kilka tygodni, by wiedza została zasymilowana, a nie przejrzana. Oczywiście jeżeli masz otwarte w pełni trzecie oko i jesteś świadomy, że wiesz już to wszystko lub po prostu czujesz, że pewne aspekty są Ci znane to przewiń to, chociaż ja uważam, że warto jest się temu wszystkiemu przyjrzeć . Pokazuję Ci po prostu drogę, którą przeżyłem dokładnie w takiej kolejności. Powodzenia w kosmicznej podróży. Zaczynajmy..

Wstęp: Po co właściwie to wiedzieć?

CZĘŚĆ 1: PODSTAWY

Jeżeli w trakcie oglądania pojawiają się pojęcia lub słowa, które nie są dla Ciebie jasne - sprawdź je. Pamiętaj, że oglądasz to z własnej woli i dobrze by było, byś rozumiał wszystko czego słuchasz.

Moglibyśmy iść głębiej, ale nie ma to teraz sensu. Kolejność musi być dokładnie taka jak przedstawiam, by ta wiedza miała sensowne ułożenie.Przed przystąpieniem do części drugiej upewnij się, że rozumiesz część pierwszą w pełni.

CZĘŚĆ 2: JAK DZIAŁA WSZECHŚWIAT

Polecam teraz zdobyć dostęp do serii "Jak działa wszechświat" ("How the universe works"), która ma 6 sezonów, w tym 60 odcinków po 45 minut, co daje  60 godzin lekcyjnych wykładów w temacie "Astrofizyka". Moim zdaniem, po obejrzeniu wszystkich odcinków z owego programu będziesz miał wystarczającą, podstawową wiedzę. 

Niestety wspomniany wyżej serial nie jest dostępny online w naszym kraju, toteż polecam Ci kombinować go innymi sposobami. Istnieje możliwość zakupu serii przez internet, oglądania odcinków online na nieoficjalnych stronach lub pobrania całych sezonów w formie torrentów. Namawiam Cię oczywiście do zakupu całej serii w formie DVD, zgodnie z prawami autorskimi, ale zrobisz tak, jak będziesz czuł. 

CZĘŚĆ 3: COŚ PODRĘCZNEGO 

Jeżeli chcesz utrwalić wiedzę zdobytą powyżej, lub nie chcesz oglądać tak dużej ilości filmików, mogę polecić Ci również dwie podręczne książki, które są dostępne w języku polskim i idealnie nadają się, by zabrać je ze sobą wychodząc z domu i czytać je w parku, na mieście, w metrze czy autobusie. Wspomniane pozycje to "Astrofizyka dla zabieganych" oraz "Kosmiczne zachwyty", obydwa autorstwa Neil deGrasse Tyson i są one bardziej popularnonaukowymi felietonami, których czytanie sprawia, że nawet osoba zielona w temacie wyniesie z tego dużo, bez potrzeby poszukiwania. Książki bardzo dobrze i obrazowo przedstawiają pewne zagadnienia z astrofizyki. Polecam przeczytać zarówno książki jak i serię powyżej. 

  • MatiasAkashvaniFB
  • MatiasAkasvaniINSTA
  • MatiasAkasvaniYT

Copyright © 2019-2020 Matias Akashvani Inc. All rights reserved. Terms of use | Privacy policy